شاگردان کی‌روش بالاتر از بازیکنان ادوکات

به گزارش “شهریار فوتبال”، ساعتی پیش آخرین رده بندی تیم های ملی فوتبال دنیا توسط فیفا اعلام شد و طی آن تیم ملی ایران به رده بیست و پنجم رسید. این رده بندی در حالی صورت گرفت که ملی پوشان ایران دو بازی پیش از پایان بازی های مقدماتی جام جهانی موفق شده بودند خود را به مرحله نهایی این رقابت ها برسانند.

شاگردان کارلوس کی روش در ماه گذشته در دو دیدار از بازی های مقدماتی جام جهانی به میدان رفتند و اما نتوانستند به نتیجه ای بهتر از دو تساوی برابر تیم های ملی کره جنوبی و سوریه دست پیدا کنند و به همین دلیل نسبت به ماه قبل نمره ای کمتر از کارشناسان فدراسیون بین المللی فوتبال گرفتند و این اتفاق منجر به یک پله سقوط شد.

ملی پوشان کشورمان که در ماه قبل توانسته بودند با ۸۹۳ امتیاز در رده بیست و چهارم قرار بگیرند به دلیل نتایج کسب شده در بازی های اخیربا ۲۸ امتیاز کمتر نسبت به قبل ۸۶۵ امتیاز کسب کردند. نکته قابل ذکر در این باره اینکه در رده بندی دو ماه قبل، تیم ملی در رده بیست و سوم قرار داشت و در دو ماه اخیر با دو پله سقوط در رده بیست و پنجم قرار گرفت(هر ماه، یک پله سقوط) که البته دلیل منطقی آن نیز بازی های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی و نتایج درخشانی بود که این تیم در بازی برابر تیم های مختلف به دست آورده بود.

 

 

اما در قاره آسیا پس از تیم ملی ایران که صدرنشین بلامنازع سال های اخیر محسوب می شود، تیم ملی ژاپن قرار دارد، تیمی که پس از ایران توانست به عنوان دومین نماینده آسیا راهی مرحله نهایی بازی های جام جهانی شود. آنها در رده بندی ماه اخیر با ۷۳۷ امتیاز و ۴ پله صعود موفق شدند در رده چهلم دنیا قرار بگیرند.

استرالیایی ها سومین تیم آسیایی هستند، آنها با کسب ۶۶۲ امتیاز و پنج پله سقوط در رده پنجاهم دنیا قرار گرفتند. چهارمین تیم آسیا، کره جنوبی است که در هفته آخر بازی های مقدماتی جام جهانی به سختی توانست حضور خود در جام جهانی را مسجل کند و در این رده بندی با دو پله سقوط مواجه شد و با کسب ۶۵۹ امتیاز در رده پنجاه و یکم دنیا قرار گرفت و عربستانی ها نیز پنجمین تیم آسیا هستند که با شش پله صعود و کسب ۶۴۱ امتیاز در رده پنجاه و سوم دنیا گرفتند.

در میان تیم های آسیایی حاضر در این رده بندی، تیم ملی سوریه نیز توانست با درخشش در بازی های اخیر، خود را به عنوان یکی از ده تیم برتر قاره معرفی کند، آنها با پنج پله صعود و کسب ۴۶۵ امتیاز توانستند به عنوان نهمین تیم آسیایی در رده هفتاد و پنجم دنیا قرار بگیرند.

نکته جالب دیگر در بین تیم های آسیایی به تیم ناکام چین مربوط می شود، شاگردان لیپی که در بازی های اخیر توانستند پیروزی های خوبی به دست بیاورند، حتی با وجود ناکامی در راه رسیدن به جام جهانی، بیشترین صعود را بین تیم های آسیایی از آن خود کردند؛ آنها با پانزده پله صعود در رده ششم آسیا و شصت و دوم دنیا قرار گرفتند.

ملی پوشان کشورمان با ارائه بازی های موفق و کسب نتایج درخشان توانستند خود را بالاتر از تیم های بزرگی از فوتبال دنیا قرار دهند و کسب عنوان بیست و پنجمی باعث شد تا تیم هایی همچون دانمارک، ترکیه، آمریکا، هلند و مصر با امتیازاتی به مراتب کمتر از ایران پایین تر از تیم ملی کشورمان قرار بگیرند.

در رده بندی جهانی نیز آلمان ها توانستند جایگزین برزیلی ها شوند و با یک پله صعود به عنوان اولی دست پیدا کنند، پس از آنها تیم ملی برزیل قرار دارد و تیم های ملی پرتغال، آرژانتین و بلژیک نیز رده های سوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

در میان ۳۰ تیم ابتدایی جدول رده بندی فیفا، بیشترین صعود را دانمارکی ها به نام خود زدند، آنها توانستند ۲۰ پله صعود کنند و در رده بیست و ششم قرار بگیرند. ایتالیایی ها نیز با پنج پله سقوط، بیشترین پسرفت را از آن خود کردند.

 

نظر شما !!