ماجرای باورنکردنی محرومیت three بازیکن جوان استقلال؛ نامه آبی‌ها گم شده بود! +تصویر

به نوشته خدمات ورزشی جام نیـوز، استقلال تهران بهمراه بازیکنانش به ارمنستان مسافرت کرد تا اردوی پیش فصلش را در کمپ ایروان برگزار کند. این مسافرت با خریدهای جدید و بازیکنان جوان استقلال همراه بود و لحظه اجرا اردوی شاگردان منصوریان مصادف شد با اردوی تیم ملی جوانان؛ موضوع‌ای که به محرومیت three بازیکن استقلال را در جستجوی داشت.

 

از جانب کادر فنی تیم ملی جوانان و امیرحسین پیروانی مطرح شد که سید مجید حسینی، آرمین سهرابیان، امید نورافکن و مهدی قائدی چهار بازیکن دعوت شده استقلال به اردوی قبل از اعزام تیم ملی پایین ۲۳ سال ایران به رقابت های آسیایی هستند و سرمربی آبی ها مجبور است با استناد به قانون های این چهار بازیکن را راهی تهران کند.

 

این چهار جوان اردوی استقلال را ترک نکردند و تیم ملی هم با اتمام تمریناتش به قرقیزستان مسافرت کرد تا در این آزمون ها حاضر شود با اینحال از صعود به مرحله بعدی بازماند تا شاگردن پیروانی تنها در دو دیدار از رقابت های مقدماتی حاضر شوند.

 

این رفتار سرمربی استقلال دلیل شد تا سیدمجید حسینی، امید نورافکن، مهدی قائدی از جانب کمیته انضباطی به محرومیت حضور در میادین تا اطلاع ثانوی محکوم شوند.

 

تصویر پخش شده از نامه علیرضا منصوریان و کادر فنی استقلال برای سیدرضا افتخاری که بالاخره به فدراسیون فوتبال یک روز بعد از دعوت شدن بازیکنان جوان این تیم به اردوی تیم ملی صادر شد،  نشان می دهد سرمربی آبی ها برحسب نیازش و مصدومیت مگویان و پادوانی مقرر شده بود سید مجید حسینی و امید نورافکن را در اردوی ارمنستان در اختیار داشته باشد با اینحال سهرابیان و قائدی به تیم ملی اضافه شوند، اقدامی که صورت نگرفت.

 

 

نامه سرمربی و کادر فنی باشگاه استقلال به مدیعامل باشگاه استقلال بهمراه رونوشتی برای فدراسیون فوتبال ایران ارسال شد و به خاطر خطور می کند در دفتر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گم شد تا بهمراه پرونده این four بازیکن جوان که بالاخره سه تای آنها از جانب کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی محروم شدند، قرار نگیرد.

 

استناد محمدرضا ساکت برای محرومیت بازیکنان استقلال در هفته اول لیگ در این مواقع به ماده ای از آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال است که به نظر می رسد هنوز در هیات رئیسه تصویب نشده از آنجاییکه محرومیت بازیکنان استقلال ذیل ماده ۸۳ آیین نامه انضباطی که به حضور بازیکنان در تیم های ملی در روزهای فیفا اشاره می کند، تفسیر نمی شود تا استقلالی ها با استناد به همین ماده در جستجوی تعلیق رای فدراسیون باشند.

 

آبی ها تهرانی امروز در حالی به مصاف صنعت نفت آبادان می روند که تراکتورسازی تبریز که شرایطی مانند استقلال داشت و بازیکنان جوانش را دراختیار تیم ملی قرار نداد با کوچکترین محرومیتی مواجه نشد و در عین ناباوری three بازیکن از four بازیکن جوان استقلال با محرومیت مواجه شده اند.

 

۴۵۰

منبع

نظر شما !!