مقایسه ۴ بازیکن بنیادی پرسپولیس و الاهلی از دید روزنامه سعودی

به نوشته خدمات ورزشی جام نیـوز، تیم فوتبال پرسپولیس امشب در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط مقابل الاهلی عربستان قرار می‌گیرد.

 

در این راستا روزنامه الریاضیه عربستان به مقایسه‌ مهره‌های بنیادی الاهلی با پرسپولیس پرداخته است که به شرح پایین است:

 

مهدی طارمی = عمر السومه

 

*طارمی

این مهاجم در زدن ضربات سر مهارت مخصوصی دارد. به قدرت بندی بالا، قد بلند و مهارت متمایز است. طارمی در محوطه جریمه رقبا بازی می‌کند در این مواقع در طرف راست خط حمله نیز بازی می‌کند.

 

*السومه

بازیکن محوطه جریمه است و بسیار خطرناک است. از تمام نقاط زمین سود میبرد. خطرناک بودنش زمانیکه در محوطه جریمه قرار می‌گیرد، واضح می‌شود و از جاهای حساس زمین نهایت استفاده را می‌کند. در این مواقع ایشان در میانه زمین نیز توپ گیری می‌کند و در اطراف زمین نیز بازی می‌کند.

 

 

وحیدی امیری = سلمان المؤشر

 

*امیری

این بازیکن به ارسال توپ‌ به منطقه جریمه متمایز است. ایشان بازیکنی با مهارت است و بیشتر در پشت خط دفاعی قرار می‌گیرد. این بازیکن بسیار شوت زن نیز است و از پشت محوطه جریمه شوت زنی می‌کند.

 

*المؤشر

خصوصیت بارز این بازیکن در طرف چپ زمین نهفته است بدلیل آنکه ایشان از این سمت توانایی فراوانی در نفوذ به منطقه جریمه رقیب دارد و توپ‌های خوبی را برای السومه مهیا می‌کند. در این مواقع ایشان از سمت چپ بازیکن بسیار موثری است.

 

۴۵۰

منبع

نظر شما !!